Izvori

Liga za prvaka: Košarkaši Bosne u Skenderiji srušili Igokeu

Košarkaši Bosne su u četvrtom kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine večeras u Skenderiji pobijedili Igokeu sa 82:76. Studenti su došli do druge pobjede u ovoj fazi takmičenja i aktuelnom prvaku BiH nanijeli prvi poraz. Veći dio meča igralo se izjednačeno, a ekipe su se mijenjale u vodstvu do maksimalnih pet poena razlike koliko su obje ekipe imale

Snijeg zabijelio BiH, evo u kojim dijelovima pada

U našoj zemlji danas je  bilo pretežno oblačno vrijeme sa kišom i lokalnim pljuskovima, ali na planinama je zabilježen snijeg. Temperature zraka u 14 sati (stepeni): Bjelašnica -3; Ivan Sedlo 3; Livno 4; Sokolac 6; Bihać, Bugojno, Široki Brijeg, Tuzla 8; Sanski Most 9; Banja Luka, Doboj, Mostar, Prijedor, Zenica 10; Gradačac, Sarajevo 11; Bijeljina,

Juniori Slobode izbacili Borac i zakazali novo finale kupa sa Sarajevom

Repriza prošlosezonskog finala Kupa Bosne i Hercegovine za juniore. Juniori Slobode i Sarajeva ponovo će odmjeriti snage u finalu omladinskog Kupa BiH, nakon što su danas u polufinalnim utakmicama savladali Borac , odnosno Zvijezdu 09 . Sloboda je remizirala sa Borcem rezultatom 1:1 , a onda je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavila sa 4:2

Feđa Dudić golom u nadoknadi vremena sa Radničkim ostao bez finala

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su u Kragujevcu pred oko 10.000 navijača savladali Radnički 1923 kojeg predvodi bh. trener Feđa Dudić sa 1:0 (0:0). Jedini gol na meču postigao je Seid Korać u prvoj minuti zaustavnog vremena. On je glavom matirao golmana Lekovića sa peterca poslije centaršuta Vukana Savićevića . Vojvodina

Pojavio se snimak zapaljenog BMW-a influenserice Adne Helić

U mjestu Dvor, općina Visoko, u subotu, 20. aprila, u jutarnjim satima zapaljen automobil BMW X5. Prema dostupnim  informacijama zapaljeni automobil je vlasništvo je influenice Adne Helić iz Gračanice , sa prebivalištem u Sarajevu. Portal Crna hronika na svom Facebooku objavila je i snimak uništenog BMW-a, na kojem se vidi da je automobil Adne Helić

Zvijezda nakon velikog preokreta slavila protiv Tuzla Citya

Zvijezda 09 je u Ugljeviku u meču 28. kola PL BiH savladala Tuzla City rezultatom 3:2. Gosti su dva puta imali prednost, ali se na kraju kući vraćaju bez bodova. Kobiljar je u osmoj minuti doveo Tuzlu u prednost, da bi Saliman u 14. minuti poravnao na 1:1. Tuzla City je u 70. minuti ponovo došla do vodstva, a ovaj put gol je zabio Panetlić . Minutu

Objavljeni detalji predmeta “Black Tie 2”: Tužilaštvo BiH tvrdi da je organizovana kriminalna grupa imala namjeru “preuzeti državu”

Danas je u Sudu BiH održano i drugo ročište u okviru predmeta “Black Tie 2” na kojem su iznesene šokantne tvrdnje tužitelja, a u nastavku se očekuje i izlaganje odbrane. Mjere pritvora pred Sudom BiH , na ročištu koje vodi sutkinja Tatjana Kosović , se traže za Adnana Smajlovića, Sancheza Jukića , uposlenicu zeničke bolnice Aidu Halać, uposlenika zeničke

Teška nesreća na Jadranskoj magistrali: Autobus sletio u provaliju kod Makarske

Na Jadranskoj magistrali u blizini mjesta Krvavica kod Makarske u 15:45 lokalni autobus sletio je s ceste, piše DalmacijaDanas . Autobus je sletio 60 metara od saobraćajnice . U njemu je bio samo vozač i na mjesto nesreće odmah su stigli djelatnici Hitne medicinske pomoći , ali i policijski službenici Policijske uprave splitsko-dalmatinske.  Vozač