“SAD ne prihvata da Hormuški moreuz pripada bilo kojoj državi”
“Možete to nazvati cestarinom ili naplatom, na kraju krajeva, to je samo semantika”, rekao je Rubio, komentirajući moguće optužbe i kontrolu nad strateškim morskim putem. Tokom sastanka s bahreinskim zvaničnicima u Manami, naglasio je da SAD žele sporazum s Iranom, ali ne po svaku cijenu. “Želimo sporazum s Iranom, ali ne po svaku cijenu”, rekao je










