Izvori

Monfis izbacio Norija, Rune siguran za osminu finala

Danski teniser Holger Rune plasirao se u osminu finala Indijan Velsa pošto je u trećem kolu bio boljii od Italijana Lorenca Musetija. Sedmi igrač sveta ovaj duel dobio 6:2, 7:6 (5) posle sat i 38 minuta igre, a Italijan mu je samo u drugom setu bio dostojan rival. Osminu finala izborio je i Francuz Gael Monfis, koji je u tri seta i posle tri sata i

"Da Poljska nije u NATO, imali bismo rat između Rusije i Poljske"

Bivši poljski predsednik Leh Valensa ocenio je da bi Poljska danas bila u ratu sa Rusijom, da nije ušla u NATO. "Definitivno bismo imali rat Rusije i Poljske. To je jasno. Samo ne znam kako bi tada reagovala Ukrajina", rekao je Valensa u intervjuu agenciji PAP povodom 25. godišnjice prijema Poljske u NATO. Govoreći o ideji ulaska Poljske u NATO, a

Petrović oduševio  – Čelsi opravdao ulogu favorita

Petrović oduševio – Čelsi opravdao ulogu favorita

Čelsi je opravdao očekivanja i slavio na meču protiv Njukasla u utakmici koja je spustila zavesu na 28. kolo Premijer lige. Plavci su na svom terenu sa 3:2 bili bolji od ekipe Edija Haua, i posle nova tri boda su došli do 11, pozicije i svega boda zaostatka za Njukaslom koji je deseti. I na ovom meču je srpski čuvar mreže Đorđe Petrović bio na golu,

CIA o Putinu: "Uveren je da vreme radi za njega"

Šef CIA Vilijam Berns je neosnovano izjavio da Rusija navodno nije ozbiljna u vezi sa pregovaračkim procesom o ukrajinskom sukobu. On je dodao i da je ruski lider Vladimir Putin uveren da je vreme na njegovoj strani u kontekstu neprijateljstava. "Po našoj proceni, Rusija nije ozbiljna u vezi sa (Ukrajinskim) pregovorima danas... Kao što je (direktorka

Preminuo Veljko Aleksić

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Veljko Aleksić umro je u 84. godini u Beogradu. Aleksić je ostao upamćen kao kreator petogodišnjeg plana nakon čije je realizacije Crvena zvezda postala šampion Evrope 1991. godine u Bariju. On je šezdesetih godina prošlog veka nastupao za Crvenu zvezdu, ali i Vojvodinu sa kojom je osvojio titulu prvaka Jugoslavije

Samardžić zaslužio sve pohvale – crno-belima tri boda u Rimu

Fudbaleri Udinezea uspeli su da dođu do tri boda na gostovanju ekipi Lacija (1:2). Nebeskoplavi su tako posle eliminacije iz Lige šampiona od Bajerna u Minhenu sada doživeli još jedan poraz. Golova nije bilo u prvih 45 minuta, tako da smo sva uzbuđenja videli u drugom poluvremenu. Crno-beli su do prednosti došli u 47. minutu kada je Lorenco Luka, na

Umerov i Sirski razgovarali o pripremama za sledeći sastanak Kontakt grupe

Ministar odbrane Ukrajine Rustem Umerov i glavnokomandujući Oružanih snaga Oleksandr Sirski razgovarali su sa američkim ministrom odbrane Lojdom Ostinom. Oni su razgovarali pripremama za sledeći sastanak Kontakt grupe za odbranu Ukrajina. "Zajedno sa glavnokomandujućim Oružanih snaga Ukrajine imao sam telefonski razgovor sa šefom Pentagona Lojdom Ostinom

Gof, Kostjuk i Jue u osmini finala Indijan Velsa

Američka teniserka Koko Gof plasirala seu osminu finala turnira u Indijan Velsu, Ona je pobedila 53. teniserku sveta Italijanku Luciju Bronceti posle dva seta, 6:2, 7:6. Treća teniserka sveta pobedila je posle sat i 51 minuta. Ona je u prvom setu napravila dva brejka i povela u meču. U drugom setu teniserke su napravile po jedan brejk i odigran je

Oglasio se Izrael: "Još uvek nije jasno da li je ubijen"

Izraelska vojska (IDF) je saopštila danas da još uvek nastoji da potvrdi da li je jedan od najviših Hamasovih komandanata poginuo u vazdušnom napadu IDF. Portparol IDF, kontraadmiral Danijel Hagari rekao je da je cilj vazdušnog napada bila jedinica u kojoj je, između ostalih bio i Marvan Isa, zamenik vojnog lidera Hamasa i jedan od planera napada koji

Đoković juri osminu finala protiv igrača sa kojim nikada nije igrao

Najbolji teniser sveta Novak Đoković sastaje se Italijanom Lukom Nardijem u trećem kolu Mastersa u Indijan Velsu. Organizatori su odredili da taj meč bude četvrti u programu i neće krenuti pre 02.00 u utorak po srednjeevropskom vremenu. Đoković i Nardi do sada se nisu sastajali, ali je prvi igrač planete veliki favorit da se plasira u osminu finala