Liga 1 - Marsej apsolvirao Bordo

Viljaš Boaš stigao do trijumfa u sedmom kolu rezultatom 3:1. Domaći su ekspresno stigli do vođstva. Tovan prelepim golom donosi 1:0 već u petom minutu. Isti igrač je pak ubrzo i promašio penal, Kostil sjajno čita ofanzivca Marseja u 14. minutu. Ben Arfa postiže gol za izjednačenje, ali njegov gol ne važi - posle VAR pregleda ustanovljen je

Marsej prekinuo loš niz, Radonjiću ni minut

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su na Velodromu ekipu Bordoa 3:1 u utakmici 7. kola Lige 1. Slavni francuski klub prekinuo je lošu seriju od četiri meča bez pobede i to tri utakmice na svom terenu. Sada Olimpik nije imao problema, iako je Florijan Tovan u 14. minutu promašio penal, a devet ranije doveo svoj tim u vođstvo. U drugom poluvremenu

Marselj po planu

Fudbaleri Marselja pobedom nad Bordoom (3:1) zatvorili su subotnji program sedmog kola francuske Lige 1. Rutinski trijumf domaćina najavio je Tauvin u petom minutu, gol seriju nastavio Amavi (54), a zaključio Pablo autogolom (64). Počasni pogodak Bordoa, iz 83. minuta, delo je Maja. Lorijen je u prvoj utakmici dana na gostujućem terenu "pregazio" Reims